(نسخه قابل پرینت موضوع)
عنوان موضوع : نکنه قبل من با کس دیگه بوده
نمایش موضوع اصلی :

admin چهارشنبه ۹ امرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۹ قبل از ظهر

سوال:

سلام

من پسری هستم 24 ساله سال است که با دختری 19 ساله که قرار است همسرم بشه متاسفانه رابطه ...... دارم و از این کارم پشیمونم چون طرفم خیلی خیلی دختر خوبی از نظر اخلاق ـ رفتار ـ خانواده هست و ما هیچ مشکلی با هم نداریم واقعا از همه نظر به هم میخوریم حتی شاید هر 2 ماه هم دعوامون نشه ولی من هر چند از گاهی یه فکری میاد سراغم که نکنه این قبلا با کسی ارتباط داشته و از گذشته اش واین باعث میشه من اخلاقم تغییر کنه هر کاری هم میکنم به روم نیارم اما طرفم میفهمه یه چیزیم هست خواهش میکنم کمکم کنین من نمیخوام از دستش بدم چون ما واقعا به هم علاقه مندیم ومطمئنا اگه این مسئله حل شه میتونیم در اینده خوشبخت زندگی کنیم

جواب:

سلام

اعتماد به پاکی همسر یکی از ارکان مهم ازدواجه که اگه نباشه زندگی در معرض خطر تزلزل قرار می گیره بنا بر این لازمه که شما قبل ازدواج به این اطمینان برسید

در این زمینه به چند مطلب زیر توجه کنید :

اول : واقعیت اینه که پسرها با دخترها در زمینه رابطه ... برقرار کردن فرق دارند به این معنی که پسرها به راحتی با انگیزه جنسی و بدون قصد ازدواج رابطه برقرار می کنند اما دخترها این طور نیستند و معمولا تا زمانی که قصد ازدواج نداشته باشند تن به رابطه نمی دن مگر اینکه هرزه و اهل رابطه بخاطر ارضای جنسی شده باشن، اهل رابطه بودن دختر هم نشونه داره و نشونه اش اینه که بعد شروع دوستی با پسر یا برای رابطه ... جنسی پیشقدم می شه یا اینکه به راحتی به درخواست پسر پاسخ مثبت می ده، اما اگر این طور نباشه بلکه بعد مدتی از گذشت رابطه و مسلم شدن قصد ازدواج برای طرفین ، بخاطر اصرار پسر اونم به خاطر عشقی که بینشون هست تن به رابطه بدنی بده و تدریجا به رابطه... کشیده بشه، می شه حدس زد که قبلا اهل ارتباط نادرست با پسرها نبوده، خصوصا که اعتقادات مذهبی قوی داشته باشه که در این صورت اطمینان به سابقه پاکی او بیشتر می شه

دوم : غیر از مطلب بالا تحقیق از محل زندگی و تحصیلش از کسانی اونو می شناسن هم می تونه در این زمینه بهتون کمک کنه

پس شما با توجه به موارد فوق می تونید در مورد سابقه ارتباط اون دختر به اطمینان برسید

سوم: اگر در نهایت نتونستید به تصمیم قطعی برسید و بازم شک داشتید می تونید در مورد شکتون با دختر صحبت کنید و بهش بگید که اگه من نتونم در مورد گذشته ات به اطمینان برسم ممکنه زندگیمون بعدا دچار مشکل بشه

باید توجه داشته باشید که این نوع صحبت ریسک هم داره بخاطر اینکه ممکنه اثر منفی شدیدی داشته باشه و اون بخاطر شکی که بهش دارید به شدت ازرده بشه و حتی امکان داره کلا از ازدواج با شما منصرف بشه که البته هرچه عکس العملش شدید تر باشه نشونه قوی تری بر پاکی او است

پس تنها در صورتی با خودش صحبت کنید که از دو راه قبل به نتیجه نرسید و مجبور باشید که به دلیل شک، از ازدواج باهاش صرف نظر کنید که در این صورت می تونید صادقانه و عذر خواهانه مساله رو مطرح کنید، علاوه بر اینکه خود رو هم برای هرگونه التماس و منت کشی و عذر خواهی جهت راضی کردن دل شکسته اش -در زمانی که اطمینان به پاکیش پیدا کردید- اماده کنید

موفق باشی