انجمن یاران منتظر
عنوان موضوع :روش تغيير پسوورد يوزرهای کامپيوتر (Administrator )
نویسنده :بلاغ مبین

اگه بخوای تمام روش های زير رو ياد بگيری بايد با دقت همشو بخونی 

اگه احياناً با کامپيوتری روبرو بشی که يوزر Administrator (يا هر يوزر ديگش ) پسوورد داشته باشه و تو هم بخوای ( حالا به دلايلی ) وارد ويندوز بشي ، بايد پسوورد رو تغيير بدی .  يادآوری می کنم که به هيچ وجه نبايد از اين روش ها استفاده های نادرست بشه !!!

===========================================================

۱-Run رو باز کن . cmd رو تايپ و OK کن . (يا به هر روشی که بلد هستی صفحه Dos رو باز کن ) حالا موقع نوشتن دستور هست .

دستور زير رو به دقت تايپ کن و به جای کلمه Sebil - که رمز جديد يوزر Administrator هست - هر پسووردی که دلت می خواد بنويس و Enter رو بزن : 

Net user Administrator Sebil

علاوه بر اون می تونی بجای يوزر Administrator اسم هر يوزر ديگه ای که توی کامپيوتر هست رو بنويسی .اگه بعد از اينکه دستور رو نوشتی و Enter رو زدی ، پيام The command completed successfully اومد ، پس کارِت موفقيت آميز بود واگر نه ، روش های بعدی رو بخون !

============================================================

2- Run رو باز کن . control userpasswords2 رو تايپ و OK کن . صفحه ای به اسم User Accounts باز ميشه . در زير شاخه users روی يوزر مورد نظر خودت ( اينجا Administrator ) کليک کن . در پايين صفحه reset password رو کليک کن . در صفحه ای که باز ميشه پسوورد جديد رو دوبار وارد و Ok   کن . اگه Ok شد و هيچ پيام خطايی نداد يعنی کارت موفقيت آميز بود ؛ ولی اگه پيام خطا داد روش بعدی رو بخون !!

۳- روی My Computer کليک راست کن و چهارمين کلمه ، يعنی Manage رو انتخاب کن . صفحه ای به اسم Computer Management  باز ميشه که در سمت چپ صفحه روی کلمه Local users and groups   کليک کن . بعد در همان سمت چپ صفحه در زيرشاخه باز شده گزينه users رو کليک کن . در سمت راست صفحه يوزر مورد نظر خودت رو پيدا کن ( اينجا Administrator ) و روش کليک راست کن و روی دومين کلمه ، يعنی All tasks برو و set password رو کليک کن . در صفحه جديد گزينه Proceed رو فشار بده و در آخرين صفحه پسوورد جديدت رو دوبار بنويس و Ok  کن . اگه پيام خطا نداد ، يعنی اينکه در کارت موفق بودی ولی اگه پيام خطا داد ، ديگه از دست من کاری برنمياد و من در همين جا از جميع بر و بچز خوشتيپ عذرخواهی می کنم .

تبصره : اگه هيچ راهی برای ورود به ويندوز نداشته باشی که بتونی روی My Computer  کليک راست کنی يا در Run چيزی تايپ کنی تا بتونی پسوورد رو تغيير بدی ، در اين صورت من فقط و فقط يه راه بلدم که اون هم اينه که بايد حتماً يه Bootable Floppy داشته باشی تا بتونی باهاش کامپيوتر رو Boot کنی . وقتی اين کار رو کردی يعنی کامپيوتر رو Restart   کردی و بعد با فلاپی بوتش کردی اونوقت صفحه Dos باز ميشه که می تونی دستور بنويسی . حالا همون دستوری که توی روش اول گفتم اينجا بنويس :

Net user Administrator Sebil

و به جای کلمه باحال Sebil   هر پسوورد ديگه ای که دلت می خواد ، بنويس و Enter  رو بزن و اگه پيام The command completed successfully   اومد يعنی اينکه حال طرف رو گرفتی.